Balıkesir Merhaba Gazetesi

İYİ PARTİ KURULTAYINA 3 BİN DAVETLİ

İYİ PARTİ KURULTAYINA 3 BİN DAVETLİ
160
10 Ağustos 2018 - 8:03

İYİ Parti’nin, Genel Başkan Meral Akşener’in tek aday gösterileceği ve yeni Genel İdare Kurulunun (GİK) belirleneceği 12 Ağustos’taki kurultayı için 3 bin kişiye davetiye gönderildi.

12 Ağustos Pazar günü ATO Congresium’da yapılacak kurultayın hazırlıklarında son aşamaya gelindi. İyi Parti Milletvekili İsmail Ok MERHABA’ya yaptığı açıklamada dolu dolu bir hazırlık yaptıklarını söyledi. “Daha yeni başlıyoruz” ana temasıyla düzenlenecek kurultayda kullanılacak slogan ve afişler de bu ana tema çerçevesinde belirlenecek.Kurultayda, demokrasi ve “Kurultay yapmamak için direnenler” ile tereddütsüz kurultay toplayan İYİ Parti’nin farkına vurgu yapılacak.Parti yetkilileri, kurultayın bir anlamda mart 2019’da yapılacak yerel seçim çalışmalarına bir ön hazırlık ve start niteliğinde olacağını belirtti.

KURULTAY PROGRAMI

Kurultay, saat 10.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayacak.Daha sonra Divan Başkanlığının belirleneceği kurultayda Akşener bir konuşma yapacak, Parti Tüzüğü ve Parti komisyonlarından gelen raporlar okunup oylanacak.Konuşmaların ardından seçimlere geçilecek kurultayda, Genel Başkan seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan GİK ve 11 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek.

DAVET YOK

Kurultay için siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şeflerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişi ve kuruma davetiye gönderildi. AK Parti, CHP, BBP ve Saadet Partisi’nin çağrıldığı kurultaya, MHP ve HDP davet edilmedi. Kurultaya, parti teşkilatından da yoğun katılım bekleniyor.

ÇARŞAF LİSTE İLE GİDİLMESİ PLANLANIYOR

Akşener’in tek aday gösterileceği kurultayda, İYİ Parti’yi yerel seçimlere taşıyacak yönetim kadroları şekillenecek. Bin 124 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda, önce Genel Başkan ardından GİK seçilecek. Kurultaya, çarşaf liste ile gidilmesi planlanıyor. Akşener’in GİK ve MDK’de köklü değişiklikler yaparak yeni isimlere yer vermesi bekleniyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.