Balıkesir Merhaba Gazetesi

Japon Çiftçisi Balıkesir Üretimi Çelmak Tarım Makineleri Kullanacak

Japon Çiftçisi Balıkesir Üretimi Çelmak Tarım Makineleri Kullanacak
28 Nisan 2021 - 12:46

Japon Çiftçisi Balıkesir Üretimi Çelmak Tarım Makineleri Kullanılıyor

Çelmak Tarım Makinalarının Temmuz 2019’da Japon tarım makinesi ithalatçıları ile yaptığı anlaşma meyvelerini arttırarak vermeye devam ediyor. Japonlarla yapılan anlaşma çerçevesinde Pandeminin yeni normal sürecinde başlayan tarım makinesi ihracatı 2021 yılında da artarak devam ediyor.

Anlaşma çerçevesinde Japon çiftçisinin beğenisine sunulan yüksel katma değerli Çelmak Tarım Makineleri Japon tarlalarında performansı ile göz doldurdu. Yeni anlaşmalar çerçevesinde 2021 yılı ihracatlarına başladılar.

26-27 Nisan 2021 tarihlerinde; 2021 yılının anlaşması çerçevesinde ilk parti tarım makineleri 4 tır halinde Japonya’ya ihraç ettiler. Çelmak tarafından üretilen makinaların Japonya kalite kriterleri testlerinden olumlu bir şekilde geçmesinin ardından; Japon firma yetkililerinin onayı ile birlikte ihracat işlemleri başlattılar. Çelmak adına Grup Başkanı İsa Tamer Çelik bir açıklama yaptı. Çelik açıklamasında Japonya’ya Balıkesir’de üretimini yaptıkları tarım makinelerini ihraç etmenin büyük onurunu yaşadığını söyledi.  İsa Tamer Çelik: “ Japon pazarı bizim için çok önemli. Japonya ve ayrıca Vietnam tarlalarında Çelmak markalı tarım makinelerini görmek için çok çaba sarf ettik. Japon çiftçisinin Balıkesir üretimi tarım makinalarını kullanacak olması ayrıca bizleri çok heyecanlandırmıştı.  Bu hayalimiz gerçekleşti. 2021 yılı ilk parti ihracatımızı gerçekleştirmenin mutluluğunu ekip olarak yaşıyoruz.Bu tür işbirlikleri ile Balıkesir’den firmaların anlaşmalarla yeni pazarlara girmesi en büyük dileğimizdir. İhracata odaklanan Balıkesir firmalarının birbirine destek olması ve ayrıca işbirliği Balıkesir ihracatına da büyük katkı yapacaktır.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.