Balıkesir Merhaba Gazetesi

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ELE ALINDI

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ELE ALINDI
10 Ekim 2020 - 14:00

KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE ELE ALINDI

 

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele kapsamında Vali Hasan Şıldak başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısında alınan karar gereğince Vali Hasan Şıldak Başkanlığında Öğretmenevi Toplantı Salonunda ayrıntılı çalışmaların ele alındığı bir toplantı gerçekleştirildi.

Toplantıda aile içi ve kadına yönelik şiddetle mücadele alanında kurumlara ait çalışmalara ilişkin görüş alışverişinde bulunularak, tedbirlerin niteliği, uygulamaların daha iyiye götürülmesi için il/ilçe ölçeğinde yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

 

“Kadına Şiddet Toplumun Kanayan Yarası”

Toplantıda yaptığı konuşmada konunun hassasiyet ve önem bakımından toplumun kanayan bir yarası olduğuna dikkat çeken Vali Şıldak ‘Kurumlarımız arasında gerekli koordinasyon içerisinde çalışmalarımızı somutlaştırarak, bu olayların hiç yaşanmamasını sağlamak en büyük hedefimiz. Bu konunun üstünde hassasiyetle durarak geniş kapsamlı çalışmalar yapmalıyız. Durumu tetikleyen faktör çok fazla, bu sebeple kurumlar arasında koordinasyonda hiçbir boşluğa izin vermeden çalışmalar yapmalı, tedbirler almalıyız.” diye konuştu.

 

Detaylı Bilgi Alındı

Vali Şıldak; Balıkesir’in herhangi bir noktasında yaşanan kadına şiddet olayında durumun güvenlik güçlerine yansımasının ardından kurumlar tarafından izlenen yol haritası hakkında ayrıntılı bilgi alarak, yaşanan mağduriyetlerin en aza indirilmesi noktasında yapılacak çalışmaları değerlendirdi. Toplantı katılımcıların söz alıp fikir alış verişinde bulunmasının ardından sona erdi.

Toplantıya Vali Şıldak’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Mitat Gözen, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Tarık Hekimoğlu ve ilgili kurum amirleri katıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.