Balıkesir Merhaba Gazetesi

Karesi Belediyesi’nin Sosyal Yardımları Hız Kesmiyor

Karesi Belediyesi’nin Sosyal Yardımları Hız Kesmiyor
20 Aralık 2021 - 14:29

Karesi Belediyesi’nin Sosyal Yardımları Hız Kesmiyor

Karesi Belediyesi, ihtiyaç sahibi aile ve vatandaşlara desteğini sürdürüyor.

‘İnsan odaklı, sosyal belediyecilik’ çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor. “Karesi’de kimse kendini yalnız hissetmeyecek” sloganıyla çalışmalarına yön veren Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın talimatıyla Karesi Belediyesi ihtiyaç sahibi, bakıma muhtaç, kimsesiz, yaşlı ve engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Karesi Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı ile gıdadan giyime, ayakkabıdan ilaca, erzaktan sıcak yemeğe, kırtasiye malzemesinden hasta yatağına kadar birçok farklı alanda yardımlarını sürdürüyor.

62 BİN 456 SOSYAL MARKET KARTI DAĞITTILAR

Karesi Belediyesi büyük bir özenle araştırılarak belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşlara sosyal market kartı yardımında bulundular. 2021 yılı Ocak ayından Aralık ayına kadar 3 bin 249 ihtiyaç sahibi vatandaşa toplamda 62 bin 456 adet sosyal market kartı yardımı yaptılar. Bu süreçte pandemiden dolayı işyeri kapanan 403 esnafa ise 279 bin lira maddi yardımda bulundular. 404 aileye kömür yardımında bulunan Karesi Belediyesi, 490 kişiye okul, 234 kişiye Ramazan Ayında yemek, 44 haneye ise ayrıca düzenli olarak sıcak yemek yardımında bulundular.

Yetim ve öksüz 448 çocuğa kıyafet yardımında bulunulurken, 109 kişiye eşya, ayrıca 68 kişiye gıda yardımında bulundular. Karesi Belediyesi medikal malzeme, barınma ve tadilat yardımlarında da bulundular.  Karesi belediyesi bazı vatandaşların oturulmayacak durumdaki evlerini de tadilattan geçirirken, ayrıca bakıma muhtaç bazı vatandaşların evlerinde ise temizlik yaptı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.