Balıkesir Merhaba Gazetesi

KULA“KOBİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

KULA“KOBİLERİMİZİN YANINDAYIZ”
9
21 Eylül 2018 - 8:28

Balıkesir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Kula, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Odalar, Borsalar ve ilgili bankaların katkılarıyla başlayacak olan KOBİ DESTEK KREDİSİ (Nefes Kredisi) hakkında açıklamalarda bulundu.

Başta TOBB olmak üzere Odalar, Borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası’nın kaynaklarıyla başlatılan “KOBİ Destek Kredisi”nin içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda KOBİ’lerimize büyük avantaj sağlayacağını belirtti.

KOBİLERE %1,85’TEN 6 AY ANAPARA ÖDEMESİZ KREDİ

Başkan Kula: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde, tüm Odalar, Borsalar ve Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Halkbankası, İş Bankası, Garanti Bankası ve Yapı Kredi Bankası’nın kaynaklarıyla ile başlatılan KOBİ Destek Kredisinde, İlk 6 ayı anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksit ödemeli toplam 18 ay vadeli olmak üzere, firma başına azami 200 Bin TL kredi kullandırılacaktır. Oda ve Borsa üyelerimiz proje kapsamında kullanacakları krediye aylık %1,85 faiz ödeyeceklerdir. Ayrıca üyeler sadece %0,03 Kefalet Başvuru Bedeli ve komisyonu dışında herhangi bir masraf ödemeyeceklerdir.

Kredi kullanım süreci ile ilgili KOBİ kapsamına giren üyelerimiz ve üreticilerimiz konu hakkında bilgilendirilmiştir. İlgili oda ve Borsalara kaydı olan üyelerin kurumlarından “KOBİ Destek (Nefes) Kredisi İçin” açıklamalı Faaliyet Belgesi almaları yeterlidir.

Balıkesir Ticaret Borsası olarak üyelerimiz Ziraat Bankası A.Ş., Vakıfbank A.Ş., Halkbank A.Ş., Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankalarının şubelerine 20 Eylül 2018 tarihinden itibaren başvuruda bulunabilirler. Balıkesir Ticaret Borsası olarak daha önce de söylediğimiz gibi ülkemizin ve milletimizin her zaman yanındayız. KOBİ Destek Kredisi’nin Oda ve Borsalarımıza üye KOBİ’lerimize hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.