Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Çelik Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı Ziyaret Etti

Milletvekili Çelik Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı Ziyaret Etti
20 Ocak 2022 - 19:38

Milletvekili Çelik Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’ı Ziyaret Etti

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık ile bir araya geldi.

Milletvekili Çelik: “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sn.Derya Yanık ile bir araya geldiğimiz görüşmede, ilimizle ilgili konularda istişarelerde bulunduk” dedi.

YAPIMI TAMAMLANAN KARESİ HUZUREVİ’NİN PERSONEL İHTİYACI GÖRÜŞÜLDÜ

Çelik: ”Karesi İlçemiz Adnan Menderes Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Karesi Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hizmete girebilmesi için ihtiyaç duyulan personel konusunu Sayın Bakanımıza ilettik” dedi.

BALIKESİR YAKINDAN TANIDIĞIM VE SEVDİĞİM BİR İLİMİZ

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık: “Balıkesir, yakından tanıdığım ve sevdiğim bir ilimiz, bu sene içerisinde açılışını planladığımız huzurevimizin personel ihtiyacını azami derecede karşılayacağız” dedi.

İLİMİZİN İHTİYACINI KARŞILAYACAK

Çelik: “12 dönüm arazi üzerine inşa edilen Karesi Huzurevi’nin, peyzaj işlemlerinin bu yılın ilk çeyreğinde bitirilmesi ile birlikte hizmete alınması planlanmaktadır ve açılışının ardından ilimizin bu alandaki ihtiyacını karşılayacaktır” dedi.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ

Çelik: “Sayın Bakanımıza ilettiğimiz bir diğer konu da, Balıkesir Engelsiz Yaşam Merkezi oldu.

63 kişi kapasiteli yatılı engelli bakım kuruluşu için Paşaalanı Mevkii’nde Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından arsa tahsisi sağlanmıştır.

REHABİLİTASYON MERKEZİ

Çelik: “Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışmanlığı Merkezi konusu da Sayın Bakanımızla istişare ettiğimiz bir diğer konu oldu” dedi.

ENGELLİ HEMŞEHRİLERİMİZ VE AİLELERİNE DESTEK

Çelik: “Gündüzlü Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışmanlığı Merkezi için Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından Gümüşçeşme Mahallemizde bulunan 4 dönüm arsanın tahsisi yapılmıştır. Gerekli işlemlerin ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2022 yılı yatırım planına alınan merkezde; 24-60 yaş aralığında, ilimizde ikamet eden, ev ortamında ailesinin yanında yaşayan engelli bireylerlerin yaşam kalitesinin artırılması ve sosyal hayata aktif katılımlarına katkı sağlanması, engelli bireyler ile ailelerine eğitim, rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmesi ile ayrıca psikososyal rehabilitasyon hizmeti, gündüz bakım ve rehabilitasyon hizmetlerinin yürütülmesi planlanmaktadır. Böylelikle engelli hemşehrilerimiz ve ailelerinin karşılaşmış oldukları sorunların çözümüne katkı sağlanmış olacaktır” dedi.

AİLE BAKANI BALIKESİR’E GELİYOR

Çelik: “İlimizle ilgili ilettiğimiz konulardaki hassasiyetleri ve misafirperverlikleri için Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Huzurevimizin açılışı için Sayın Bakanımızı Balıkesir’e davet ettik, ayrıca kendisini ilimizde ağırlamaktan memnuniyet duyacağız” dedi.

BALIKESİR’E HİZMET VE DESTEĞE DEVAM EDECEĞİZ

Yanık: “Huzurevimizin açılışı vesilesiyle, Balıkesir’e gelmek arzusundayım, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak Balıkesir’e hizmet etmeye ve ayrıca Balıkesir’i desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.