Balıkesir Merhaba Gazetesi

Milletvekili Uygur: “İlk Günkü Aşkla Çalışmaya Devam Ediyoruz”

Milletvekili Uygur: “İlk Günkü Aşkla Çalışmaya Devam Ediyoruz”
15 Eylül 2021 - 16:25

Milletvekili Uygur: “İlk Günkü Aşkla Çalışmaya Devam Ediyoruz”

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Katip Üyesi, KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur Ahilik Haftası münasebetiyle düzenlenen programlara katıldı ve Burhaniye ilçesinde ziyaretlerde bulundular.

Burhaniye’deki ziyaretlerine AK Parti Burhaniye ilçe başkanlığı ile başlayan Milletvekilli Uygur, teşkilat tarafından coşkuyla karşılandılar. Her kademeden teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Üye ziyaretleri yapan Milletvekili Uygur Önceki dönem Belediye Başkanı Necdet Uysal’ ı da ziyaret etti.

Pelitköy Mahallesinde ev ziyaretleri yapan Milletvekili Uygur Esnafı ziyaret edip Ahilik haftasını kutladı. Mahalle sakinleriyle bir araya gelen Uygur vatandaşların ayrıca dertlerini dinledi.

Milletvekili Uygur‘ a ziyaretleri boyunca AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Namık Kemal Gedikoğlu, Kadın Kolları Başkanı Derya Bayındır, Gençlik Kolları Başkanı Onur Karadağ ve ayrıca teşkilat mensupları eşlik etti.

Milletvekili Uygur ziyaretleri ile ilgili olarak  “Davamıza gönül vermiş kıymetli dava arkadaşlarımızla ve hemşerilerimizle ilk günkü aşkla ve ayrıca şevkle bir araya geliyor, hasbihal ediyor, dertlerini dinliyor, çözüm üretiyoruz.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde partimizin her kademesindeki dava arkadaşlarımızla durmadan yorulmadan çalışmaya devam ediyoruz. Çalınmadık kapı, ayrıca girilmedik gönül bırakmıyoruz. ” Dedi.

AHİLİĞİ YAŞATAN BÜTÜN ESNAF VE SANATKÂRLARIMIZIN AHİLİK HAFTASI KUTLU OLSUN

Ahilik Haftası Kapsamında Balıkesir Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliğinin düzenlediği lokma hayrına katılan ve ayrıca Burhaniye Ziyaretinde de Burhaniye Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Hasan  Bayram’ ı Ziyaret eden Milletvekili Uygur, Ahiliğin önemine değinip “Ahilik Haftası münasebetiyle, 13. yüzyılda Anadolu’da temelleri atılan bu değerli kültürümüzü yeniden hatırlıyor ve ayrıca idrak ediyoruz. Dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, hoşgörünün, bilginin ve dayanışmanın sanat ile birleşimidir Ahilik. Ahilik Haftası dolayısıyla, Ahiliğin kurucusu Ahi Evran Veli’yi yâd ediyor, Anadolu kültürünün en önemli miraslarından biri olan Ahilik geleneğini yaşatan esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere tüm Anadolu halkımızın Ahilik haftasını kutluyorum. Bereketli kazançlar diliyorum.” Dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.