Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Muhtarlar Kamu ve Yerel Yönetimler Arasındaki Köprüdür”

“Muhtarlar Kamu ve Yerel Yönetimler Arasındaki Köprüdür”
17 Ekim 2020 - 13:30

“Muhtarlar Kamu ve Yerel Yönetimler Arasındaki Köprüdür”

 

Vali Hasan Şıldak Muhtarlar Günü’nü kutlayarak  konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

Vali Hasan Şıldak Muhtarlar Günü sebebiyle bir açıklamada bulundu. Muhtarlığın Kamu yönetim zincirinin ilk halkası olduğunu dile getirdiği açıklamasında Vali Şıldak, “ muhtarlık müessesesi, 1829 yılından bu yana vatandaşlarımızın devlet kurumları ile olan ilişkilerinde önemli bir rol üslenmiş ve halk tarafından kendisinin bir temsilcisi olarak kabul edilmiştir. Bu fiili durum, muhtarların sosyal ve kültürel alanlarda da rol üstlenmesini sağlamıştır. ” dedi.

 

 “Muhtarlık Kültürümüzün Bir Parçasıdır”

Vali Şıldak  muhtarlık mesleği kültürün ve toplumsal hayatın önemli yapı taşlarından biridir dediği açıklamasında, “Devletimizin her noktadaki kurumsal temsilciliği konumunda olan muhtarlarımız, insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Devletimizin vatandaşa dokunan en sıcak eli ve vatandaş nezdindeki ilk kapısı olan muhtarlarımız, gerek vatandaşlarımızı, gerekse devletimizi temsil gibi önemli bir sorumluluğu yerine getirmektedir. Altyapı çalışmalarından nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından eğitim hizmetlerine kadar, vatandaşa hizmet yolunda muhtarlarımızın üstlendikleri bu görev ehemmiyetini ilk günkü gibi muhafaza etmektedir.” Dedi.

 

 “ Her Türlü Desteğe Devam Edeceğiz”

Vali Hasan Şıldak Muhtarlar Günü  ile ilgili açıklamasında şöyle kaydetti:

“Mevcut her türlü sorunun çözümünde ve taleplerin yerine getirilmesinde açık kapı olan, vatandaşın derdiyle dertlenen, daima devletinin yanında yer alan muhtarlarımız, yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedirler.

Periyodik aralıklarla bir araya geldiğimiz ve zaman zaman gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz muhtarlarımıza, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Vatandaşlarımızın, kamu ve yerel yönetimlerce gerçekleştirilen hizmetlerle buluşması, insanımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmeleri için kamu ve yerel yönetimler arasında önemli bir köprü vazifesi gören tüm muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtar Günü’nü kutlar, sağlık ve esenlikler dilerim.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.