Balıkesir Merhaba Gazetesi

Subaşı “İktidar Yapar Muhalefet Çamur Atar!”

Subaşı “İktidar Yapar Muhalefet Çamur Atar!”
23 Mart 2022 - 13:45

Subaşı “İktidar Yapar Muhalefet Çamur Atar!”

 

AK Parti Balıkesir Milletvekili Yavuz Subaşı , “18 Mart Çanakkale Zaferimizin yıl dönümünde 1915 Çanakkale Köprüsü’nün açılışını gerçekleştirdik ”dedi.

 

Açılışa  Güney Kore Başbakanında katıldığına işaret etti. Subaşı muhalefete yüklendiği açıklamasında, “Bizim evlere şenlik muhalefet ise bırakın gelmeyi, sosyal medyalarından ‘hayırlı olsun’ mesajını bile çok gördüler ”dedi.

 

Muhalefet Açıklamaları

 

Subaşı,“Allah bu muhalefeti, milletsiz ittifakı, ‘tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş’ ittifakını bildiği gibi yapsın.1915 Çanakkale Köprüsü’nü niçin yapmışız biliyor musunuz? Eser siyaseti için yapmışız. Çanakkale Zaferi’ni Atatürk ile anmamak için köprüyü yapmışız. Şaşırdık mı? Kendi adıma söyleyeyim, şaşırmadım. Çünkü bu muhalefet, daha önce yaptığımız muhteşem eserler için de akıllara gelmeyecek açıklamalarda bulunmuşlardı.”

 

“Muhteşem Bir Yola Bile İtiraz Ettiler”

 

Subaşı,“Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 59 Metre genişliği ile dünyanın en geniş köprüsüdür.Niye bu kadar geniş yapıldı?2.164 Metre uzunluğu ile üzerinde raylı sistem olan dünyanın en uzun asma köprüsüdür.‘Raylı sisteme ne gerek vardı?’ dediler.Marmaray’ı yaptık, beğenmediler.Avrasya tünelini yaptık, beğenmediler.‘Denizin altından gidiliyor, neden denizi göremiyoruz’ dediler.İstanbul-İzmir arası yolu 4 saate indirdik. Güvenli-konforlu muhteşem bir yol. Buna bile itiraz ettiler.”

 

‘Neden parasız değil?’ dediler

 

Avrupa’nın en büyük havalimanını yaptık diyen Subaşı açıklamasında, “ ‘Atatürk’ün ismini kaldırmak için yapıldı.’ dediler.Şehir hastanelerini yaptık,Tünelleri, yolları yaptık,‘Müteahhitlerinizi zengin etmek için yapıyorsunuz’ dediler.İHA-SİHA yaptık,Savunma sanayiinde tarih yazdık, şerefli ordumuza hakaret ettiler. ‘İnsan öldürmek için çalışıyorsunuz.’ dediler.Onlar kıskandılar, çekemediler, demedik laf bırakmadılar.Ama biz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde bu boş ve anlamsız sözlere aldırmadan çalıştık, çalıştık ve yaptık.‘Yaparsa AK Parti Yapar’ dedik, ‘Yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar’ dedik.Milletimiz için çalıştık.Türkiye’mizi dünya lideri bir ülke yapmak için çalıştık.Muhalefet kendisine yakışanı yapıyor.Biz de kendimize yakışanı yapıyoruz.Vesselam, bizi izlemeye devam edin”sözlerine yer verdi.Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.