Balıkesir Merhaba Gazetesi

Tarihi Kent Sokakları İçin “Temizlik Ordusu” İşbaşında

Tarihi Kent Sokakları İçin “Temizlik Ordusu” İşbaşında
12 Kasım 2021 - 11:52

Tarihi Kent Sokakları İçin “Temizlik Ordusu” İşbaşında

Ayvalık Belediyesi temiz kent sokakları için seferber oldu, gece gündüz çalışıyor. Ayvalık merkezdeki tarihi kent sokaklarında devam eden çalışmalarda 40’dan fazla personel görev aldı.

Vatandaşlarla ev ve bahçe atıkları konusunda koordineli bir şekilde çalışan Ayvalık Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, mahalle aralarındaki atıkların görsel kirliliğe neden olmadan kaldırılmasını sağlıyor. Ekipler, kış mevsimi dolayısıyla su giderlerinin bulunduğu mazgalları da sık sık temizliyor. Kötü koku ve bakteri üremesi artışının önüne geçebilmek için çöp konteynerlerini de düzenli olarak dezenfekte eden ve yıkayan ekipler tarihi kent sokaklarında düzenli aralıklarla hummalı bir çalışma içerisindeler.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in talimatıyla yapılan çalışmalarda dar sokak araları, park alanları, ayrıca kapı önleri dip bucak temizliyorlar. Başkan Ergin “Kurduğumuz geniş kapsamlı temizlik ekibimizle mahallelerimizdeki her bir cadde, sokak, park, bahçe ve boş arazileri temizliyoruz. UNESCO Endüstriyel Miras geçici listeden kalıcı liste yolunda ilerleyen Ayvalık’ın tarih kokan kent sokaklarında çevreye dağılan çöpleri görmek hemen herkesi rahatsız ediyor, bu sebeple özellikle bu sokaklarımızda temizliğe çok önem veriyoruz. Ayvalık mimari yapısı dolayısıyla dar sokaklara sahip. Bu sokaklarımızı da en iyi şekilde temizlemek için ekiplerimiz seferber oluyor” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.