Balıkesir Merhaba Gazetesi

TBMMOB “Ertelenmiş Düşlerin Gerçekleşeceği Bir Yıl Olsun”

TBMMOB “Ertelenmiş Düşlerin Gerçekleşeceği Bir Yıl Olsun”
31 Aralık 2021 - 14:05

TBMMOB “Ertelenmiş Düşlerin Gerçekleşeceği Bir Yıl Olsun”

TMMOB BALIKESİR İl Koordinasyon Kurulu Sekreteri, Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici yeni yılı ertelenmiş düşlerin gerçekleşmesi umuduyla karşıladıklarını söyledi.

“2022 cesaretin yılı olsun”

Mimarlar Odası Balıkesir Şube Başkanı Betül Dikici yaptığı açıklamada, Salgınla, tedbirlerle, yasaklarla, mesafelerle, krizle, yoksullukla yarı yaşayarak tükettik bir yılı daha. Yaşayamadıklarımızın alacaklısıyız hayattan.  Vakitsiz kaybettiklerimizin, zaman yetiremediklerimizin, sıra getiremediklerimizin. Sonraya bırakmadan yaşamayı öğrenmeliyiz belki de artık, hiçbir şeyi ertelemeden, her şeye izin vererek. Sokakları kuşatmasına izin verelim cesaretimizin, her yer 1 Mayıs meydanı olsun, her yer 8 Mart korteji. 2022 cesaretin yılı olsun! Kardeş kalplerin kapısını çalmasına izin verelim gayretli dayanışmamızın, her gün birlik olalım, her zorlukta yan yana. 2022 dayanışmanın yılı olsun!”dedi.

2022 özgürlüğün yılı olsun!

Dikici“Yeryüzünü kuşatmasına izin verelim barışın ve kardeşliğin, durdurarak tüm savaşları, dindirerek tüm acıları. 2022 barışın ve kardeşliğin yılı olsun! Yolumuzu çizmesine izin verelim adaletin, doğruluktan sapmayalım ve de hukukun üstünlüğünden; 2022 adaletin yılı olsun! Yenilgilerinin üstesinden gelmesine izin verelim inadımızın, ısrarından caymasın, doymasın isyanına; 2022 inadın yılı olsun! Çoğalmasına izin verelim umudun, dürtelim hep onu, umutsuzluğu yatıştırarak; 2022 umudun yılı olsun! Çığırından çıkmasına izin verelim o sürekli zapt ettiğimiz sevincin, keyfe ve neşeye bürünsün boylu boyunca; 2022 sevincin yılı olsun! Başkalarının acılarına dokunmasına izin verelim vicdanımızın, öteki hayatları en berimize koyarak; 2022 vicdanın yılı olsun!dedi.”

 2022 sevginin yılı olsun!

Dikici açıklamasında ayrıca,“ Yüzümüzde iz bırakmasına izin verelim gülüşlerimizin, gamzelerimizin çukurundan tanıyalım birbirimizi. 2022 gülüşün yılı olsun! Gerçekleşmesine izin verelim nicedir ertelediğimiz düşlerimizin, çocuk heveslerimizin ve de genç hayallerimizin. 2022 ertelenmiş düşlerin gerçek olduğu yıl olsun! Bil ki, ertelediğimiz sevgiler gibi, ertelediğimiz düşler de bir gün hesap sorar bizden. Düşlüyoruz ve ertelemiyoruz. Demokrasiye, adalete ve toplum yararı ilkelerine bağlı, mesleğimize saygılı, çevreye duyarlı, aydınlık ve sağlıklı bir gelecek dileğiyle yeni yılınızı kutluyoruz.”ifadelerini kullandı.Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.