Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türk Sağlık Sen’den Ek Ödemeler İçin Dava

Türk Sağlık Sen’den Ek Ödemeler İçin Dava
02 Eylül 2022 - 14:04

Türk Sağlık Sen’den Ek Ödemeler İçin Dava

 

Balıkesir Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Musa Bilal, “Ek Ödemelerle İlgili De Titiz Bir Hazırlık Süreci İle Davamızı Açtık’’ dedi.

 

Musa Bilal MERHABA’ya yaptığı değerlendirmede, “Ek ödemelerle ilgili de titiz bir hazırlık süreci ile davamızı açtık, görüşmelerimizi Sağlık Bakanlığı ve tüm kamu idarecileri çerçevesinde sürdürüyoruz. Çözüm olana kadar da mücadelede kararlıyız’’ şeklinde konuştu.

Bilal Çalışanların Hakkı İçin Mücadele Vurgusu Yaptı

Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Musa Bilal: ‘‘12 Ağustos’ta yayınlanan Sağlık Bakanlığı ek ödeme yönetmeliğinde ve 25 Ağustos’ta yayınlanan Aile Hekimliği Sözleşme ve Ödeme Yönetmeliği’nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’te çalışanları mağdur eden düzenlemelerin iptali için sendikamız Danıştay’a dava açtı. Biz Türk Sağlık-Sen olarak hem hukuki süreci hem de bakanlıkla görüşmeleri titizlikle yürüterek çalışanların mağduriyetlerinin önüne geçme adına mücadele veriyoruz” dedi.

“Çalışanlar Taban, Teşvik ve Destek Ödemelerinden Mahrum”

Balıkesir Türk Sağlık Sen Şube Başkanı Bilal açılan dava ile; düzenlemelerde kapsam dışı bırakılan çalışanlar, teşvik ek ödemesinden mahrum edilen tüm çalışanlar için ses olmayı sürdüreceklerini belirtti. Bilal, “ Mağduriyetlerinin sonlanması, taban, teşvik ve destek ödemeleri çok düşük bırakılan sağlık hizmetlerinin cefakar çalışanlarının hakkını teslim edilmesi içindir. Mücadelemiz çalışanları mağdur eden düzenlemelerin yeniden değerlendirilmeye alınması içindir. Sosyal devlet ilkesinin gereğini hatırlatmaya,  hak edene hakkının verilmesi adına vicdanların sesi olmaya devam ederek çalışanların haklı talepleri için mücadeleyi her daim sürdüreceğiz’’ dedi.

Düşük Ödemeler Artmalı

Musa Bilal sözlerinde ;“Sağlık çalışanları için bu anlamda reformun üstüne yeni bir çağ açılmasını istiyoruz. Sorunları ve sahada görev yapan kıymetli sağlık çalışanlarımızın taleplerini tüm platformlarda Genel Merkezimizden şubelerimize kadar her bir teşkilat mensubumuzun gayreti ile gündeme getirme ve çözüm üretme gayretindeyiz . Türk Sağlık-Sen’in 30 yıllık şanlı mazisi boyunca çizgisinden şaşmadan sendikacılık tarihini yazdığını, hak aramanın gereğini de her daim yaptığını iyi bilirler. Ek ödemelerle ilgili de titiz bir hazırlık süreci ile davamızı açtık, görüşmelerimizi Sağlık Bakanlığı ve tüm kamu idarecileri çerçevesinde sürdürüyoruz. Çözüm olana kadar da mücadelede kararlıyız”ifadelerine yer verdi.

Haber: Nursima Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.