Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Hasan Şıldak Kente Değer Katacak İki İmzayı Değerlendirdi

Vali Hasan Şıldak Kente Değer Katacak İki İmzayı Değerlendirdi
30 Aralık 2020 - 13:27

Vali Hasan Şıldak Kente Değer Katacak İki İmzayı Değerlendirdi

 

2020 Yılı Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinin Son Müteşebbis Heyet Toplantısı Yapıldı. Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı.

“BALIKESİR AYNI ZAMANDA BİR SANAYİ ŞEHRİDİR ”

Vali Hasan Şıldak, Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Toplantısına katıldı. Hasan Şıldak toplantıda yaptığı konuşmasında toplantıda Atık Su Arıtma Tesisi’nin yapım sözleşmesi imzalanması ve Gümrük Müdürlüğü protokolü imzalanmasına yönelik şunları paylaştı;
“Bugün iki imza attık, ikisi de çok önemliydi. Ama bunun ötesinde anlam taşıyan bazı gelişmeleri de Organize Sanayi Bölgemiz özelinde yaşadık. Ben de bu gelişmelerden heyecan duyuyorum. Organize Sanayi Bölgesi şehrimiz için çok önemli. Balıkesir tarım, kültür, turizm ve eğitim şehri diyoruz. Ama aynı zamanda bir sanayi şehridir. Buna şahitlik etmek isteyenlerin görmesi gereken bir yer. Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi, diğer organize sanayi bölgelerimizle birlikte ilimizde kurulmuş, faal olan ve faaliyete geçmeye hazırlananlarla birlikte yolunda en güçlü şekilde yürüyor. Bugün atılan bu iki adım bizi bu manada daha da güçlendirecektir. Bunlardan bir tanesi Gümrük Müdürlüğünün burada kurulmasıdır. Gümrük, Lojistik Köy ile birlikte çok anlamlı bir yatırım oldu.

“PARMAKLA GÖSTERİLEN BİR OSB ALANINA KAVUŞULACAK”

Yine atıksu arıtma tesisinin hayata geçecek olması, ikinci OSB ile birleşmemiz çok anlamlı bir süreç. Bu kapsamda burada gerçekleştirilen işler düşünüldüğünde Balıkesir Organize Sanayi Bölgesinin mevcut alanının ötesine geçip üç etaplı genişleme hamlesinin de sonuçlanmasıyla birlikte inşallah burası ülke düzeyinde parmakla gösterilebilecek OSB alanına kavuşmuş olacak. Yönetimimizle, güçlü kadromuzla ve buraya yeni adım atacak sanayicilerimizle ülkemizin gururu olacak bir tabloyla karşılaşacağız diye düşünüyorum. 1977’lerde başlayan serüven son yıllarda hızlanarak koşar adım bir maratona dönüşmüş durumdadır. Bu süreçte görev alan, sorumluluk üstlenen, gerek son dönemde yönetimimizde bulunan Sanayi Odası Başkanımız, Ticaret Odası Başkanımız, Büyükşehir Belediye Başkanımız, değerli sanayicilerimiz, bütün müteşebbis heyetimiz ve şimdiye kadar bu adımların güçlenmesinde katkı sağlayan bütün yöneticilerimiz ile sanayicilerimizi şükranla anıyoruz, teşekkür ediyoruz.”

“HER GÜN HER HAFTA BİR YERDE MEGA PROJE AÇILIŞI YAPILIYOR”

Ülke olarak pandemi döneminde de yatırımlara ara verilmeden devam edildiğini dile getiren Vali Şıldak; “Ülkemiz hakikatten güçleniyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde örnek bir pandemi yönetimi sergiliyor. Ülkelerin; yakın coğrafyamızda ve dünyanın dört bir yanında sıkıntılar yaşadığı, krizlere sürüklendiği bir dönemde Türkiye Cumhuriyeti hem bu süreci çok iyi yönetti hem de yatırımlarına da hiç ara vermedi. Her gün, her hafta bir yerde önemli bir mega projenin ya açılışı yapılıyor ya da temeli atılıyor. Bugün burada da yapılacak olan girişimler ve önümüzdeki süreçte OSB olarak gerçekleştireceğimiz faaliyetler bunun bir başka örneğidir. Ülkemiz aynı zamanda bunları yaparken bir taraftan da içeriden ve dışarıdan yapılan bütün yıpratma hamlelerine göğüs geriyor, terörle mücadele ediyor. Büyük devlet olmanın başka izahı yoktur. Büyük devlet, dünya devleti olmak işte böyle bir şeydir. Emeği geçen, üretime, istihdama yansıyacak olan hamlelere destek veren başta milletvekillerimiz olmak üzere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor, yeni yılın pandemiden uzak, sağlık ve mutluluk getirmesini, hepimize bereket, bolluk, ilimize ve ülkemize huzur getirmesini temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.