Balıkesir Merhaba Gazetesi

Validen Maske İçin Teşekkür Mesafeye Uyarı Geldi

Validen Maske İçin Teşekkür Mesafeye Uyarı Geldi
20 Ekim 2020 - 17:54

Validen Maske İçin Teşekkür Mesafeye Uyarı Geldi

 

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak “Hepimiz Birbirimize Karşı Sorumluyuz” cümlesi ile uyarıda bulunarak Pandemi Süreci ile ilgili mücadele hassasiyetini sürdürüyor.

 

Havaların Soğumasına Dikkat Çekti

Vali Hasan Şıldak; Balıkesir’de pozitif vaka ve temaslıların artış göstermesinden dolayı, vatandaşa uyulması gereken kuralları hatırlatmaya devam ederken, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile havaların da soğuması sonucunda, özellikle daha fazla zaman geçirilecek olan kapalı ortamlarda uyulması gereken hususlara dikkat çekiyor.

Maske İçin Teşekkür Mesafe için Uyarı

Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Vali Şıldak, Balıkesirlilere salgınla mücadele noktasında maske kullanımına gösterdikleri duyarlılıkları için teşekkür ederek, Koronavirüse karşı uyulması gereken en önemli kurallardan biri olan fiziksel mesafeye uyulması hassasiyetinin de artması gerektiğini belirtti.

Haber: Kamil Akyürek

İşte Salgınla mücadelede her bir bireyin sorumluluk bilincinde olması gerektiğini vurgulayan Şıldak paylaşımında Paylaşımında Kullandığı ifadeler:

“Saygıdeğer Balıkesirliler, Salgınla mücadelede maske kullanımı konusunda gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ediyorum. Şimdi hep birlikte fiziki mesafe kuralı konusunda İlimizde hassasiyeti yükseltme zamanı!

Sonbaharla birlikte havalar soğuyor. Bundan sonra kapalı alanlarda daha fazla zaman geçireceğiz. Bu nedenle mesafe kuralına çok daha özen göstermek durumundayız.

Kapalı alanlarda;

Mesafe kuralına uyalım.

Kalabalık ortamlarda bulunmayalım.

Kapalı ortamlarda da gerektiğinde maske takalım.

Ev ziyareti, toplu yemek ve gün düzenleme gibi etkinliklerden kaçınalım.

Bulunduğumuz kapalı alanları mutlaka havalandıralım.

Lütfen maske ve mesafe kurallarını birlikte uygulayalım!

Salgında hepimiz birbirimize karşı sorumluyuz.

Balıkesir hep birlikte mücadele ediyor…”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.