Balıkesir Merhaba Gazetesi

VEKİL SUBAŞI , BGYC’DE SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNİ DEĞERLENDİRDİ

VEKİL SUBAŞI , BGYC’DE SOSYAL MEDYA DÜZENLEMESİNİ DEĞERLENDİRDİ
24 Ağustos 2020 - 21:38

AK Parti Balıkesir Milletvekili ve Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Subaşı, Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’ne ziyarette bulundu.

 

Balıkesir Milletvekili ve AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK)Üyesi Yavuz Subaşı Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti’ne ziyarette bulundu. Balıkesir Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Saymanı Kamil Akyürek ile internet gazeteciliği üzerine sohbet etti.

Geçtiğimiz günlerde İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edildi. Milletvekili Subaşı yapılan değişikliklerle ilgili Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyetine yaptığı ziyarette, “Yapılan düzenlemeler ile idari, mali, hukuki muhataplar bulabileceğiz. Sosyal ağların sahibi şirketler niteliği itibariyle ulusal sınırları tanımadıkları gibi içerik kontrollerini de kendi ellerinde tutuyorlar. Devlet, toplumun ve bireylerin menfaatlerini sağlamak için, ulusal sınırlar tanımayan bu sosyal ağ sağlayıcılara hak ve ödevlerini gösteren kuralları koyma yetkisini kullanmak zorundadır. Böylece aslında vatandaşlarımızın hak ve özgürlükleri de koruma altına alınmıştır.” Açıklamalarında bulundu. Selin Akın

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.