Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalık’ta Hortum Ve Şiddetli Yağış Büyük Hasara Neden Oldu

Ayvalık’ta Hortum Ve Şiddetli Yağış Büyük Hasara Neden Oldu
12 Şubat 2021 - 14:41

Ayvalık’ta Hortum Ve Şiddetli Yağış Büyük Hasara Neden Oldu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, hortum, dolu ve şiddetli yağışın oluşturduğu tahribat gün aydınlanınca daha net ortaya çıktı.

2 SAATİN ARDINDAN ELEKTRİK VERDİLER

Ayvalık’ın Sarımsaklı mevkisinde dün saat 21.00 sıralarında şiddetli yağış sırasında meydana gelen hortum nedeniyle bazı evlerin çatıları uçtu. Hortumun zarar verdiği bölgede enerji nakil hatları da zarar görünce elektrik kesintisi oldu. Yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından bölgeye yeniden enerji verildi. Çamlık koyunda kıyıya bağlı 15 tekne alabora oldu. Aynı bölgede bulunan Paşalimanı mevkisinde de hortum yaklaşık 30 ağacı devirdi.  Ölen veya yaralananın olmadığı şiddetli yağış, dolu ve hortum sonrasında Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiyesi ve Ayvalık Belediyesi ekipleri yola uçan çatı parçalarını kaldırmak için çalışmalara başladı. AFAD ekipleri de hasar tespit çalışması başlattı

YAŞANANLARI ANLATTILAR

Gün aydınlandığında hortum ve şiddetli rüzgarın bıraktığı hasarı yerinde inceleyen Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, yaşanan afet nedeniyle tüm ilçe halkına geçmiş olsun dileğinde bulundu. Sarımsaklı’da yaşayan Mahmut Aydın ise “Dün akşam yağmur yağarken, bir anda oluşan hortum karşımızda bulunan evin çatısını, olduğu gibi bizim apartmanın üzerine indirdi. O anda elektrik nakil hatları koptu. Gece saat 04.00’e kadar bölgemizde elektrik yoktu.” diye konuştu. Çiçek Zekai de yaşadıklarını, “Dün akşam evde oturuyorduk. Kızımın da doğum günü vardı. Tam pastayı kestiğimiz sırada denizden gelen rüzgar etkili oldu. O sırada oturma odamızın penceresi açıktı. Oğlum pencereyi kapattığı anda çok büyük gürültü oldu. Bahçemizdeki çam ağacı devrildi. Evimizin salonundaki büyük pencerenin camları yerle bir oldu. Bahçe duvarları çöktü. Şok olduk. Her şey yaklaşık 3 dakikada oldu bitti.” sözleriyle anlattı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.