Balıkesir Merhaba Gazetesi

BALIKESİR TİCARET ODASI HIZ KESMİYOR

BALIKESİR TİCARET ODASI HIZ KESMİYOR
14 Kasım 2020 - 13:04

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, ”BTO olarak Pandemi sürecinde hizmete hız kesmeden devam ediyoruz. Koronavirüsün ilk günlerinden itibaren söylediğimiz gibi, üyelerimizin ve devletimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

“ZOR GÜNLERİ ATLATACAĞIZ ”

 

BTO Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula, Koronavirüsün tüm dünyada ve ülkemizde etkisini devam ettirmekte olduğunu hatırlatarak ‘’Alınan tüm önlemlere rağmen Koronavirüs salgını, maalesef etkisini arttırarak devam etmekte. Balıkesir Ticaret Odası olarak bizler, bu süreçte hizmet etmeye hız kesmeden devam ediyoruz. Daima olduğu gibi üyelerimizin ve iş dünyamızın yanındayız. Elbette bu zorlu günleri de atlatacağımızdan kuşku yoktur.’’ dedi.

 

482 ŞİRKET KURULUŞU GERÇEKLEŞTİRDİK

 

2020 yılının ilk 10 ayını kapsayan sektörel verilere ilişkin değerlendirilmelerde bulunan Rahmi Kula şöyle kaydetti:
‘’Balıkesir Ticaret Odası olarak 10 ayda 251 Limited Şirket, 36 Anonim Şirket, 87 Şahıs Firması, 108 Diğer olmak üzere toplamda 482 şirket kuruluşu gerçekleştirdik. Bu sayının 2019 yılının aynı dönem verilerine göre 368 olduğunu görüyoruz.

 

SEKTÖR SIRALAMALARINDA DEĞİŞİM VAR

 

Ayrıca kurulan şirketlerin yoğunluk gösterdiği ilk 3 faaliyet alanı, geçtiğimiz 2019 yılında; gıda/hayvancılık, imalat/hizmet ve inşaat sektörü olarak sıralanırken, 2020 yılında inşaat sektörü birinci, gıda/hayvancılık ikinci, imalat/hizmet üçüncü sıraya yerleşti. 2019 yılında odamızdan kaydını sildiren üye sayısı 129 iken, bu rakam 2020 yılı itibariyle 123’tür.

 

“KALİTELİ HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Veriler ışığında verdiğimiz hizmetin ve şirket kuruluşunun, Pandemi sürecinden etkilenmeksizin %30,97 artış, odamızdan kaydını sildiren üye sayısında ise %4,65 azalma olduğunu görmekteyiz. Bu tablo bizlere gurur vermektedir. Bu gururu Tüm Balıkesirliler olarak paylaşıyoruz. Üyelerimize daima daha kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz.’’

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.