Balıkesir Merhaba Gazetesi

Balıkesir’de Belirlenen Taşınmaz Özelleştirilecek

Balıkesir’de Belirlenen Taşınmaz Özelleştirilecek
16 Ekim 2020 - 10:40

Balıkesir’de Belirlenen Taşınmaz Özelleştirilecek

 

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca Balıkesir ve belirlenen diğer 12 ilde bulunan 34 taşınmaz “satış” yöntemiyle özelleştirilecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığınca Balıkesir ve belirlenen diğer 12 ilde bulunan 34 taşınmaz “satış” yöntemiyle özelleştirilecek. Kurumun özelleştirme süreçlerine ilişkin yatırımcılara yönelik ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre ,Balıkesir Ankara, Afyonkarahisar, Antalya, İstanbul, Niğde, Tekirdağ, Tokat, Şanlıurfa, Malatya, Ordu, Diyarbakır ve İzmir’de bulunan 34 taşınmaza ilişkin ihaleler birden fazla teklif sahibinden kapalı zarfla teklif almak ve görüşmeler yapmak suretiyle pazarlık usulüyle gerçekleştirilecek.

Gerekli görüldüğü takdirde ihaleler, pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla yapılacak açık artırma suretiyle sonuçlandırılabilecek.

Teklif sahiplerinden ihalelere katılabilmesi için ilanda belirtilen tutarlarda geçici teminat alınacak. İhale bedeli peşin veya vadeli olarak ödenebilecek.

İlanda ayrıca ihale konusu taşınmazların geçici teminat bedelleri ve son teklif verme tarihlerine ilişkin detaylar yer alıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.