Balıkesir Merhaba Gazetesi

Başkan Yücel Yılmaz İle Çocukların Yüzü Gülüyor 

09 Mayıs 2022 - 14:33

Başkan Yücel Yılmaz İle Çocukların Yüzü Gülüyor

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, 3 kardeşin bisiklet ve tablet hayallerini gerçekleştirdiler. Bisikletlerine kavuşan kardeşler mutluluğa pedal çevirdiler.

HAYALLER GERÇEK OLDU

Balıkesir Karesi İlçesi’ne bağlı Yağcılar Kırsal Mahallesi’nde saha çalışmaları yürüten Şehir Araştırmaları ve Teknoloji Geliştirme Merkezi (Ne10) ekipleri 3 kardeşin videoya aldığı mesajlarını, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ulaştırarak hayallerini gerçekleştirmelerini sağladı. Videoda; Akif ve Süleyman Karabat kardeşler “Yücel Amca mahallede herkesin bisikleti var. Bizim bisikletimiz yok. Bize vitesli bisiklet alır mısın” diye rica ederken kız kardeşleri Beray Karabat ise Başkan Yılmaz’dan tablet talebinde bulundular.

Babaanneleri Şengül Karabat ile birlikte Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı ekipleri karşılayan çocuklar, “Başkanım sen bizi sevindirdin Allah da seni sevindirsin” diyerek duydukları memnuniyeti dile getirdiler.
KARDEŞLER ARTIK BAŞKASININ ARKASINDAN KOŞMAYACAKLAR
Çocukların mutluğuna şahitlik eden Yağcılar Mahallesi Muhtarı Ramazan Bilir, “Akif ve Süleyman’ın bisikleti yoktu. Mahalledeki diğer çocuklarının hepsinin bisikleti var. Arkadaşlarının bisikletlerinin arkasından koşturuyorlardı. Sağ olsun Yücel Başkanımız gönderdiği bisikletlerle çocukların yüzünü güldürdü. Çok duygulandım, Allah razı olsun, teşekkür ederiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.