Balıkesir Merhaba Gazetesi

Belediye Personeline Afet Farkındalık Eğitimi

Belediye Personeline Afet Farkındalık Eğitimi
08 Haziran 2022 - 15:05

Belediye Personeline Afet Farkındalık Eğitimi

 

Bandırma Belediyesi Personeline Afet Farkındalık Eğitimi Verildi. Bandırma Belediyesi doğal afet ve acil durumlarda farkındalık ve sonrasında yapılması gerekenler kapsamında personelini hazır hale getirmek amacıyla kurum içi eğitim faaliyeti düzenledi.

 

Olası Afet Risklerine Karşı Önlem Çalışması

Yıl içinde belirli aralıklarla düzenlenen eğitimlerle alınacak tedbirler konusunda personel bilgilendirildi. Balıkesir İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü eğitmenleri Erbil Bulut ve Ali Osman Tatoğlu tarafından Bandırma Belediyesi Meclis Salonu ve belediye önündeki alanda, Bandırma Belediyesi Yerel Destek Ekiplerinde görevlendirilen çalışanlara  Afet Farkındalık Eğitimi ve Çadır Kurma Eğitimleri verildi.

Öncesi ve Sonrası İçin Hazırlık Yapıldı

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun’un hassasiyetle üzerinde durduğu eğitimlerin ve uygulamaların; genel anlamda eksikleri görmek, yerinde müdahale etmek ve sonrasında hızlı önlemler almak adına oldukça büyük önemi bulunuyor. Eğitime katılan Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Ay: “Başta deprem olmak üzere ülkemizde sıkça görülen afetlere yönelik olarak afetlerin öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak doğru davranışların kazandırılmasında insanlarda bilinç oluşturmak büyük önem taşıyor. Burada eğitim gören çalışma arkadaşlarımızın sayısını arttırmalı, her birimiz bu konuda gereken eğitimleri almalıyız” dedi.Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.