Balıkesir Merhaba Gazetesi

Burhaniye’de şehit aileleri onuruna yemek

Burhaniye’de şehit aileleri onuruna yemek
4
19 Mart 2019 - 14:45

Burhaniye ilçesinde, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı kapsamında ilçedeki şehit yakınları ve aileleri onuruna yemek verildi.

Burhaniye Garnizon Komutanlığı Gazinosu’nda gerçekleştirilen yemek organizasyonuna, ilçedeki  polis ve asker şehit aileleri başta olmak üzere tüm şehit yakınları katıldı. Organizasyonda Kaymakamı Hüseyin Öner ve Eşi Zehra Mine Öner, Garnizon Komutanı Mümin Ertuğran, Belediye Başkanı AK Partili Necdet Uysal, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer Birinci, Ağır Ceza Hakimi Hasan Öztürk, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Oğuzhan İilban ve eşleri ile katılım sağladılar.

Kaymakam Öner yemekte yaptığı konuşmada “18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Savaşları tarihimizdeki en şanlı, en destansı vatan savunması örneklerinden biridir. Binlerce şehidin verildiği, binlerce gencin gazi olduğu, Türk insanının her anlamda tükendiği ancak Türk Milletinin ve Anadolu insanının kazanılan zaferle cesaretini, inancını ve gururunu besleyen bir Onur belgesi olarak Dünya Sahnesine asılan çok önemli bir savaş. İşte bu savaşın zafer günü, Ülkemizde, devlete ister iç güvenlik hizmeti sunarken olsun, ister vatan savunması yaparken olsun hayatını kaybeden şehitlerimizin anısını yaşatmak, ailelerine teşekkür etmek için, şehitlerimize dua temennisinde bulunabilmemiz için Şehitler günü olarak kabul edilmiştir.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.