Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Çay bizden okumak sizden”

“Çay bizden okumak sizden”
11
23 Ekim 2018 - 8:28

Karesi’nin her noktasını açık hava kütüphanesine çevirmeyi hedefleyen Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi, hayata geçirdiği Okuma Günleri, bu kez ‘Cumhuriyet ve Çocuk’ teması ile Karesi Park’ta gerçekleştirildi.

 

Kitapseverler, Turgut Özakman’ın Cumhuriyet – Türk Mucizesi kitabını okudu.  Karesi Belediyesi ve Karesi Kent Konseyi, Karesi’yi “Okuyan Şehir” yapma hedefi doğrultusunda çalışmalarını sürdürüyor. Okumayı teşvik etmek ve çocuklara kitap okumayı sevdirmek hedefiyle “Çay Bizden Okumak Sizden” adlı projeyi hayata geçiren Karesi Kent Konseyi Sosyal Yardımlaşma Çalışma Grubu, Pazar günü vatandaşlarla birlikte Karesi Park’ta kitap okudu. Cumhuriyet ve Çocuk teması ile gerçekleştirilen Okuma Günleri’ne Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı da katıldı. Karesili kitap severler, Turgut Özakman’ın Cumhuriyet – Türk Mucizesi kitabını okuyarak kitap dolu, keyifli bir gün geçirdi.

 

SABANCI ‘‘KARTOPU GİBİ BÜYÜYEN PROJELER’’

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz liderliğinde Karesi’de büyük bir gelişim ve dönüşüm yaşandığını söyleyen Karesi Kent Konseyi Başkanı Mürsel Sabancı, “Bizler, yaşam kalitesi yüksek marka bir kent oluşturmak için hem belediyecilik hizmetleri noktasında hem de kültürel faaliyetlerimiz noktasında katılımcı bir anlayış ile her bir vatandaşımıza ulaşarak çalışıyoruz. Benzer projelerimiz kartopu gibi büyüyerek ve çoğalarak devam edecek, her birlikte Karesi’ye değer katmaya devam edeceğiz” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.