Balıkesir Merhaba Gazetesi

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN’DAN 10 KASIM MESAJI

CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI AHMET AKIN’DAN 10 KASIM MESAJI
09 Kasım 2020 - 13:51

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümünde bir mesaj paylaştı.

 

 

AKIN: “ATATÜRK’Ü MİNNET VE ÖZLEMLE ANIYORUZ ”

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın Atatürk’ün vefatının 82. yıldönümünde “Millet olarak her geçen gün daha iyi anladığımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü özlemle anıyoruz” dedi.
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, Atatürk’ün “insanlığın tarih boyunca yetiştirdiği en büyük lider” olduğunu söyledi. “Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız 10 Kasım’ın yıldönümünde, Milletçe, O’nun değerini daha çok anlıyor, O’nu daha çok özlüyoruz” diyen Ahmet Akın mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

“TÜRK MİLLETİ’Nİ KURTARMIŞTIR”

 

“Umutları tükenmiş, varlığının yok edilmesine karşı endişe duyan bir milletin umutlarını yeşerten, tüm imkânsızlıklarına rağmen milletini ayağa kaldıran ve her şeyden önemlisi milletinin kaderini değiştiren Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başlattığı Ulusal Kurtuluş Mücadelesine önderlik ederek Türk Milleti’ni kurtarmıştır. Büyük komutan ve eşsiz bir kahraman olarak tarihe geçen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni milletine teslim etmiştir. Milletimiz Atatürk’e ve O’nun çağdaş Türkiye idealine her zaman sahip çıkmıştır.

 

“DEVRİMLERİ IŞIĞINDA KARARLILIKLA DEVAM EDİLECEK”

 

Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün ilke ve devrimleri ışığında yoluna kararlılıkla devam edecektir. Bu duygularla; Kurtuluş Savaşı’nın önderi, Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Dahi Komutan, Eşsiz Devlet Adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, büyük bir özlemle ve saygıyla anıyorum.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.