Balıkesir Merhaba Gazetesi

LGS’de Balıkesir 2.si Ayvalık’tan

LGS’de Balıkesir 2.si Ayvalık’tan
01 Ağustos 2022 - 12:00

LGS’de Balıkesir 2.si Ayvalık’tan

 

Balıkesir 2.’si bu sene Ayvalık’tan çıktı. Balıkesir’de il geneli ortalamasında da 13. sıradan 6. sıraya tırmanmayı başardı.

 

AYVALIK TARİHİNDE BİR İLK

2022 LGS sınav sonuçlarının açıklanmasıyla Ayvalık Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu , Ayvalık ve Balıkesir de çok önemli başarılara imza atarak adından söz ettirdi. Okulun öğrencisi Kerem Saray, Balıkesir 2.’si olarak Galatasaray Lisesi’ne kabul kazanan Ayvalık tarihindeki ilk öğrenci olmayı başardı. Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Zafer Tunç Özkan da Balıkesir genelinde ilk 100’e girmeyi başararak, il 87.’si oldu.

ÖĞRENCİLER AYVALIK KAYMAKAMI HASAN YAMAN’I ZİYARET ETTİ

LGS’de üstün başarı gösteren öğrenciler Kerem Saray ve Zafer Tunç Özkan, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, okul müdürü Mustafa Kurtuluş ve velileriyle Kaymakam Yaman’ı makamında ziyaret etti. Saray ve Özkan düzenli ve disiplinli çalışmaları sayesinde bu başarıyı elde ettiklerini söylediler. Kaymakam Yaman, başarılarını ödüllendirmek için Saray ve Özkan’a çeyrek altın taktı.

‘’ÇOK GÜZEL BİR BAŞARIYA İMZA ATILDI’’

Kaymakam Yaman, ziyaret sırasında bansın mensuplarının da sorularını yanıtlarken Ayvalık’ın eğitimdeki başarısı hakkında da konuştu. Yaman, konuşmasında : ‘’ “İlçemizden Fen Lisesi ve Sosyal Bilimler Liselerini 13 öğrencimiz kazandı. Proje Anadolu Liselerine ise 78, Anadolu Liselerine yerleştirilen öğrenci sayımız 108 oldu. Yine Meslek Anadolu Liselerine yerleştirilen öğrenci sayımız 207, LGS ile öğrenci alan meslek liselerine yerleştirilen öğrenci sayımız 97. Anadolu İmam Hatip Liselerine yerleştirilen öğrenci sayımız ise 14. Bunların arasında bir öğrencimiz Galatasaray Üniversitesi’ni kazandı. Diğeri de Balıkesir 87.’si olarak Fen Lisesi’ne yerleştirildi. Her ikisi de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan olan öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Okul yönetimimiz, milli eğitim müdürlüğümüzü, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel bir başarıya imza atıldı” dedi.

‘’ AYVALIK 20 İLÇE ARASINDAN 6.SIRADA’’

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır da Ayvalık’ın LGS’de  başarılı olduğunu İHA muhabirine belirterek ‘’ Özellikle bu başarıda yıl boyunca Balıkesir Valiliğimiz tarafından yürütülen Başarıyı İzleme ve Geliştirme Projesi dahilinde, ilçemizde de Sayın Kaymakamımızın önderliğinde, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle, açıkçası eğitimin tüm paydaşlarıyla sıkı bir şekilde yaptığımız çalışmaların meyvelerini almaya başladığımızı düşünüyorum. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, Ayvalık’ın; Balıkesir’in 20 ilçesi arasında 13. sıradan 6. sıraya yerleşmesi bizim için büyük bir gurura vesile olmuştur. Bize bu gururu yaşatan ilçemizdeki eğitimin tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum. Bu çalışmalarımızın bir meyvesini de Mehmet Akif Ersoy Ortaokulumuzda 8. sınıf öğrencimiz Kerem ve Zafer’in birisinin ilk 2. si, diğerinin il 87.si olarak Balıkesir genelinde ilk 100’e girmeyi başarmalarıyla da ayrı bir gururu yaşadık. Yine sonuçların açıklanmasıyla birlikte Ayvalık tarihinde bir ilk olarak Galatasaray Lisesi ile Balıkesir Fen Lisesi’ne öğrenci göndermenin de mutluluğunu yaşadık. Aynı şekilde YKS üniversite sınavında da sonuçların değerlendirilmesi devam ediyor. Biz, Balıkesir’de Ayvalık’ı bir eğitim ilçesi yapması noktasında kararlılıkla devam ediyoruz. İnşallah geldiğimiz noktadan çok daha iyi başarılara da imza atacağız” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.