Balıkesir Merhaba Gazetesi

ODALAR ESNAFI UYARDI

ODALAR ESNAFI UYARDI
31
25 Mart 2020 - 16:00

Susurluk’ta Odalar, Valiliğin Covid-19 virüsüne karşı alınan tedbirler çerçevesinde yayınladığı genelgeye işaret ederek, üye esnafını uyardı.

TEDBİRLERE MUTLAKA UYALIM

Sosyal Medya hesaplarından da yapılan duyuruda, Susurluk Kapalı Pazar yerinde faaliyet gösteren esnafların, Balıkesir Valiliği Ticaret İl Müdürlüğünün Korona virüs tedbirleri doğrultusunda hareket etmeleri gerekmekte olduğu belirtilerek, esnafın tebliğ edilen tedbirlere mutlaka uyması talep edildi.

TEBLİĞ EDİLEN TEDBİRLER

Odalar aynı duyuruda tebliğ edilen, ‘Vergiye tabi ya da üretici olup 65 yaş üstü olan esnafa Susurluk Kapalı Pazar yerinde tezgah açtırılmayacaktır. Tezgah açacak olan esnafın maske ve uygun özellikle eldiven takmaları mecburidir. Tüketicilerin satışa sunulan ürünlere dokunulması satıcılar tarafından engellenecektir. Ürünlerin poşetleme iş ve işlemleri satıcılar tarafından yapılacaktır. Tüketicilerin tezgah önünde bir araya gelerek mesafe ihlali yapması satıcılarca uyarı yapılmak suretiyle engellenecek. Pazarcılar tezgahlarının önüne tüketicilerin geçişini engelleyecek hiç bir materyal koymayacak. Susurluk Kapalı Pazar yerinde bulunan çay ocaklarında çay karton bardakla satılacak. Satıcı Maske takıp ellerini sürekli dezenfekte edilecek. Masa, sandalye, tabure vb. koyulmayacak. Kapalı Pazar yerinde kesinlikle tütün ve tütün mamulleri tüketilmeyecek. Tespiti halinde kolluk güçleri tarafından cezai işlem uygulanacaktır’ şeklindeki maddelere de yer verdi. Vatandaşlarında bu konuda hassasiyet göstermesi gerektiğini belirten duyuruda, “halkımızın Kapalı Pazar yerinde azami özenli davranarak alışverişlerini yapmaları rica ediyoruz” ibaresi yer aldı.
Haber: Fatma Kara

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.