Balıkesir Merhaba Gazetesi

AkhisarsporMKE AnkaragücüAytemiz AlanyasporAntalyasporİstanbul BaşakşehirBeşiktaşBursasporErzurum BBÇaykur RizesporFenerbahçeGalatasarayGöztepeKasımpaşaKayserisporAtiker KonyasporTrabzonsporDemir Grup SivassporYeni Malatyaspor

OK; BALKES SEVDAMIZA SENİN PARAN YETMEZ

OK; BALKES SEVDAMIZA SENİN PARAN YETMEZ
11
21 Mart 2019 - 15:24

İYİ PARTİ VE CHP’nin ortak Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Ok’un Pamukçu Beldesi’ndeki halk buluşması mitinge dönüştü. Altıeylül Belediye Başkan Adayı Esin Balıbek’in de katıldığı programda halka seslenen Ok, Balıkesirspor üzerinden şahsına gelen eleştirilere Pamukçu’dan cevap verdi.

Geçtiğimiz günlerde Balıkesirspor tesislerini ziyaret eden AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, İsmail Ok’ u sporu siyasete alet etmek ile suçlamış ve 2009 – 2014 yılları arasında Balıkesirspor’un yakaladığı başarıda İsmail Ok’un katkısı olmadığını ifade etmişti. Bu açıklamalara cevap veren Ok, “Bu fakirin ve ekibinin yaptıklarını siz niye 5 yılda çok övündüğünüz paranızla yapamadınız?” diye sordu.

OK; BALKES YENİDEN SÜPER LİGE

Balıkesirspor’u yeniden birinci lige çıkaracaklarını ve bu dönemde tesisleşme ve altyapı faaliyetlerini hızlandıracaklarını söyleyen Ok “Balkes’in yeniden Süper Lige yükseleceğinin sözünü buradan siz değerli halkımıza veriyorum. Bu işlerde başarılı olabilmeniz için önce Balkes’e sevdalı olmanız lazım. Biz bu sevdayı iliklerine kadar yaşayan kardeşlerinizdeniz. Bizim dönemimizde Balıkesirspor her yıl bir lig atlarken mücadele ettiği grubun en ekonomik takımlarından biriydi. Bu iş ruh ve ekip işi, bu ruhu yeniden yakalayacağız. Bu dönem özellikle tesisleşme ve altyapıya önem vereceğiz. Ortaöğrenim çağında kolej havası, yükseköğrenim çağında ise akademi havasında kuracağımız spor tesisleri ile yeni bir Altınordu modeli oluşturacağız ”

OK; USTA ÇIRAK İLİŞKİSİ DEVAM EDİYOR

Bundan beş yıl önce kendisine “ağa” dedirten bir şahıs bu hayatta parayla her şeyi yapabileceğini sanıyordu. Şimdi onun çırağı olan bir kişi var, onun yolunda ilerlemeye devam ediyor. Seçimi kaybettiklerini anlayınca bizlere saldırmaya başladılar. Bizim dönemimizde para yardımı yaptığını söylemiş, bizim yapacaklarımızı kendisi de yapabilirmiş. Buradan kendilerine sormak istiyorum; 5 yıldır neden yapmadın, övünerek her yerde anlattığın paranla çözseydin bu işleri, senin elini ayağını tutan mı oldu? Bizler bu kulüpten ayrılırken tek bir söz söyledik, 5 yılda 3 lig atladık; sizlerde 5 yılda 1 lig atlayın dedik. Yapamadılar, yapamazlar. Allah’ın izni ile bu işleri 1 Nisan tarihi itibariyle bizler yapacağız” dedi.

BU ŞEHRİN ÖNCE BEREKETİNİ SONRA BİRLİK VE BERABERLİĞİNİ YOK ETTİLER

Açıklamalarıma devam ed