Balıkesir Merhaba Gazetesi

RAVİNİ’nin Alanında İhracat Şampiyonluğu Balıkesir’e İki Saygın Ödül Getirdi

RAVİNİ’nin Alanında İhracat Şampiyonluğu Balıkesir’e İki Saygın Ödül Getirdi
11 Ekim 2021 - 17:04

RAVİNİ’nin Alanında İhracat Şampiyonluğu Balıkesir’e İki Saygın Ödül Getirdi

 

Dünyada üretimi yapılan 90 maden türünün 80’ini topraklarında bulunduran ve 650 çeşit mermer ile 150 farklı doğal taşa ev sahipliği Türkiye, maden sektöründe ihracat rekoru kırmaya devam ediyor. Bu Rekora, RAVİNİ markası ile önemli bir katkı da, Balıkesirli Ermişler Ailesinden geldi.

 

Fahri Ermişler “İhracata Katkı Sunmaktan Onur Duyuyoruz”

Balıkesirli Ermişler ailesi, Türkiye’nin doğal taş ihracatının armasına önemli katkılar sunmayı sürdürüyor. Bu katkı Balıkesirli Ermişler ailesinin Maden Şirketi RAVİNİ Madencilik A.Ş.’ye iki ayrı kategoride ödül getirdi. Söz konusu prestijli ödüller aynı zamanda Balıkesir ve Ermişler ailesi adına gurur kaynağı oldu. RAVİNİ adına ödülleri alan Fahri Ermişler, “İhracata katkı sunmaktan onur duyuyoruz” dedi.

RAVİNİ Alanında İhracat Şampiyonu

Ödül Törenin Ticaret Bakanlığı’nın desteği ile gerçekleşmesi dikkat çekti. Dahası RAVİNİ gerçekleşen törende iki ayrı ödül almayı başardı. RAVİNİ’nin, Türkiye’nin işlenmiş doğal taşlar ihracatında bir önceki yıla göre yakaladığı % 29’luk artışta payı olması, alanında ihracat şampiyonluğu ve özellikle Sektörün katma değerli ürün ihracatına önemli katkılar sunması da, aile adına bir diğer gurur kaynağı oldu.

 

RAVİNİ’ye Çifte Ödül

Balıkesir’de İhracatın yükselen yıldızı RAVİNİ Madencilik A.Ş. Efes Antik Kentinde bu yıl “Doğal Taş Gala Gecesi Efes 21” temasıyla Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin düzenlediği AMORF Doğal Taş Proje ve Tasarım Yarışması ödül gecesinde 2 ödül birden alma başarısı gösterdi. RAVİNİ Madencilik A.Ş.’nin ödüllerini firma adına Fahri Ermişler aldı.

Ermişler Ailesine Büyük Gurur

Türkiye’nin doğal taş ihracatının armasına önemli katkılar sunan Balıkesirli Ermişler ailesinin Maden Şirketi Ravini Madencilik A.Ş., Ege Maden İhracatçıları Birliği’nin (EMİB), Ticaret Bakanlığı’nın desteğiyle gerçekleştirdiği ödül töreninde 2 ayrı kategoride ödül alarak geceye damgasını vurdu.

Ödül Törenine Ticaret Bakanlığı’ndan Destek

Sektörde uluslararası saygınlığa sahip ödül törenine, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, Türkiye İhracatçılar Meclisi Maden Sektör Kurulu Başkanı ve İstanbul Maden İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Dinçer, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürü (MAPEG) Cevat Genç ve Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu ve Türkiye Madenciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Emiroğlu katıldı.

 

RAVİNİ 2020 Yılında Alanında İhracat Şampiyonu

 

Gerçekleştirilen gecede Ravini Madencilik Yönetim Kurulu üyesi Fahri Ermişler ödüllerini Ege Maden İhracatçıları Birliği Başkanı Mevlüt Kaya, Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, TÜMMER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Alimoğlu’nun elinden aldı. RAVİNİ Madencilik ilk ödülünü doğal taş ihracatına sağladığı katkılardan dolayı 2. ödülünü ise 2020 yılında bu alanda en fazla ihracat yapan firma olması nedeniyle alırken ödülleri alan yönetim kurulu üyesi Fahri Ermişler, elde ettikleri başarıdan dolayı son derece gururlu olduklarını söyledi.

Fahri Ermişler “İhracata Katkı Sunmak Bizi Onurlandırdı”

Türkiye’nin dünya mermer rezervlerinin yüzde 33’üne sahip olduğunu ve 15 milyar metreküp dünya rezervinin 5 milyar metreküpünün Türkiye’de olduğunu dile getiren Ermişler: “Türkiye’nin Dünya sıralamasına baktığımızda doğal taş genelinde Çin ve Hindistan’dan sonra ihracatta yüzde 10,3’lük pay ile 3. sırada yer aldığını görüyoruz. Mermer-traverten ihracatı ve üretiminde ise dünyada ilk sıradayız.

Ayrıca Bu Yılın İlk 9 Aylık Dönemine Baktığımızda İse;

4,38 milyar dolarlık maden ihracatımızın yüzde 36’sını doğal taş ihracatı oluşturduğunu görülmekte. Bu dönemde, 1,56 milyar dolar olan toplam doğal taş ihracatımızda 2020 yılının aynı dönemine oranla yüzde 29 artış yaşadık. Pandemi öncesi dönem ile karşılaştırdığımızda ise doğal taş ihracatımızda 2019 yılının aynı dönemine oranla yüzde 14 artış yaşandığını görüyoruz.

Elde edilen bu başarıya Ermişler ailesi bünyesindeki RAVİNİ Madencilik firmamızla katkı sunmak bizi son derece onurlandırdı” dedi.

Haber: Kamil Akyürek

 

 

 

 

 

 

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.