Balıkesir Merhaba Gazetesi

“Suyun Hayat Verdiği Kent: Gönen”

“Suyun Hayat Verdiği Kent: Gönen”
01 Ağustos 2022 - 17:10

“Suyun Hayat Verdiği Kent: Gönen”

 

Gönen Belediye Başkanlığı ve Beykent Üniversitesi iş birliği ile “Suyun Hayat Verdiği Kent: Gönen” sosyal sorumluluk projesi tanıtımı gerçekleşti

 

 

GÖNEN BELEDİYESİ VE BEYKENT ÜNİVERSİTESİ İŞ BİRLİĞİ  İLE GERÇEKLEŞTİ RİLDİ

Gönen Belediye Başkanlığı ve Beykent Üniversitesi iş birliği ile gerçekleştirilen “Gönen Sosyal Sorumluluk Projesi” kapsamında çalışılan Gönen Merkez Termal Bölge, Kür Parkı ve Arkeolojik Müze, Koza Binası Kent Müzesi Kültür Merkezi, Cumhuriyet Meydanı- Belediye Meydanı, Plevne Meydanı, Çarşı Meydanı, Ömer Seyfettin Meydanı ve Kırsal Mahalleler Pehlivan Hoca, Ekşidere Dağılıcası ve Dereköy projelerinin görselleri sergilendi.

PROJELER HAKKINDA BİLGİ VERİLDİ

Belediye Başkanı İbrahim Palaz gerçekleştirdiği açılış konuşmasının  devamında  Beykent Üniversitesinden Prof. Dr. Nevin Çekirge ve Dr. Öğr. Üyesi Gülay Selvi Hanişoğlu katılımcılara projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

‘’GÖNEN SAĞIK VE DOĞA TURİZMİNE  EV  SAHİPLİĞİ YAPIYOR’’

Belediye Başkanı İbrahim Palaz  yaptığı açıklamada : ‘’ Gönen tarihi ve eşsiz doğası ile hem sağlık turizmine hem de doğa turizmine ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişten bugünümüze kadar gelen bazı değerlerimizi bizden sonraki nesillere daha sağlıklı şekilde aktarabilmek adına Beykent Üniversitesi iş birliği ile daha önce de düzenlediğimiz Gönen Vizyon Çalıştayları ve saha araştırmaları kapsamında belirlenen bölgelerimizde yeni projelendirme ve doğal kaynakları koruma ve geliştirme konusunda hazırlattığımız projeleri burada sizlerin beğenisine sunduk..Bu projelere en büyük desteği veren hemşehrimiz Dr. Öğr. Üyesi Gülay Selvi Hanişoğlu ve Prof. Dr. Nevin Çekirge hocamıza ve tek tek üç boyutlu çizimleriyle projeye destek sağlayan mimarlar, Merve Balcıoğlu, Elif Dizdaroğlu, Gülben Şan, Ceylan Yalçın, Irmak Hatipoğlu, Banu Beyza Başkan, Hande Özel’e emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Burada yer alan projeler ışığında şehrimizin geleceğine tüm kamu kurumlarımızın da destekleriyle birlikte yön vereceğimize inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.