Balıkesir Merhaba Gazetesi

TMMOB’den Emeğimize Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz Kampanyası

TMMOB’den Emeğimize Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz Kampanyası
18 Kasım 2021 - 16:24

TMMOB’den Emeğimize Mesleğimize Ve Haklarımıza Sahip Çıkıyoruz Kampanyası

TMMOB Balıkesir İl Koordinasyon Kurulu Adına  Mimar Betül Dikici 81 il’de başlatılan emek ve mesleğimize sahip çıkıyoruz kampanyasına ilişkin ayrıca açıklama yaptı.Dikici yazılı olarak yaptığı açıklamada, ayrıca emeğin hakkına  çözüm istediklerini söyledi.

EMEK VE HAK MÜCADELESİ

Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz diyen Dikici’nin açıklaması şöyle; TMMOB’nin örgütlü olduğu 81 ilde başlatılan “Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!”  kampanyasının ilk adımı; 13 Kasım 2021 tarihinde Zonguldak’ta TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz’ın da katılımıyla basın açıklamasıyla atılmış ve  “Emeğimize, Mesleğimize, Haklarımıza Sahip Çıkıyor Sorunlarımıza Çözüm İstiyoruz!” kampanyası ülke çapında çeşitli etkinliklerimizle ayrıca devam edecektir.

“DİPLOMALI İŞSİZ İSTEMİYORUZ”

“Halktan ve emekten yana insanca yaşam koşulları talep eden bu ülkenin aydınlık yüzlü mühendis, mimar, şehir plancılarının 8 ana talebi şöyle:Diplomalı İşsiz Olmak İstemiyoruz, İşsizlik Sorunu Çözülmelidir. Kamuda Çalışan Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancılarının Ücretleri Ve ayrıca Özlük Hakları İyileştirilmelidir. SGK İle TMMOB Arasında Ücretli Çalışan Mühendis, Mimar Ve Şehir Plancılarının Asgari Ücret Denetim Protokolü İvedilikle Yürürlüğe Konulmalıdır. KHK İle Haksız Ve Hukuksuz Biçimde Kamu Görevinden İhraç Edilen Meslektaşlarımız Tüm Haklarıyla Birlikte Derhal Görevlerine İade Edilmelidir. Özelleştirme Uygulamalarına Son Verilmeli, Yeniden Kamulaştırma Yapılmalıdırlar. Kamusal Ve Mesleki Denetimler Toplum Güvenliğinin Sağlanması Açısından Zorunludur, ayrıca Serbestleştirme Uygulamalarına Son Verilmelidir. Kredi Ve Kredi Kartı Borçlarının Faizleri İle ayrıca Öğrenci Kredi Borçları Silinmelidir.”

YANLIŞ POLİTİKA VURGUSU

Açıklamada ayrıca,“TMMOB tüm birimleriyle birlikte;Yanlış politikalar nedeniyle Türkiye’de ki çarkların durma noktasına geldiği, zam üstüne zamlarla fakirin daha da fakirleştiği, zenginin karına kar eklediği, işsizliğin, adaletsizliğin, yolsuzluğun, hukuksuzluğun, emek sömürüsünün, işçi-emekçi ve kadın cinayetlerinin, ayrıca bilimden uzak her türlü projenin üstüne korkusuzca yürüyeceğini bir kez daha vurguluyor!TMMOB tüm birimleriyle birlikte söylemekten çekinmiyor: “Kral çıplak!” diyoruz.” dediler. M.Can Akyürek

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.