Balıkesir Merhaba Gazetesi

Uygur Bigadiç’de Devam Eden Çalışmalarda İncelemeler Yaptı

Uygur Bigadiç’de Devam Eden Çalışmalarda İncelemeler Yaptı
17 Ağustos 2021 - 15:12

Uygur Bigadiç’de Devam Eden Çalışmalarda İncelemeler Yaptı

AK Parti MKYK Üyesi, Balıkesir Milletvekili, Adalet Komisyonu Kâtip Üyesi ve KEFEK Komisyonu Üyesi Av. Belgin Uygur, Bigadiç’te bir dizi ziyarette bulundular. İlk durağı Bigadiç Belediyesi olan ve ilçede devam eden çalışmalar, yeni projeler ve düzenlemelerin son durumu hakkında Belediye Başkanı İsmail Avcu’ dan bilgi alan Uygur, ardından esnaf ziyareti yaptı, ilçe merkezinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi, Bigadiç Özkul İplik Fabrikasını ziyaret etti. Termal Uygulama Oteli’nin inşaatında incelemelerde bulunan Uygur, Bigadiç Devlet Hastanesi Hidroterapi Merkezi ve FTR Ek Hizmet Binasının İnşaatını, Hisarköy Termal Tesislerinde yapımı devam eden taş evleri Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu ve AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ile inceledi.

UYGULAMA OTELİNİN İNŞAATI YÜKSELİYOR

Milletvekili Uygur, Bigadiç’e kazandırdığı Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı olarak yapılacak olan Termal Uygulama Oteli’nin inşaat alanında incelemelerde bulundular. Uygur “Belediye Başkanımız İsmail Avcu ve İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık ile inşaat alanında incelemeler yaptık son durum hakkında bilgi aldık. Otelimizin inşaatı yükseliyor. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’ in destekleriyle Türkiye’de ilk kez Bigadiç’imizde yapılan Bigadiç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne bağlı Termal Uygulama Oteli hem Lisemizin mesleki uygulamalar konusunda daha da gelişmesine hem de bölgemize turizm açısından gelişmesine büyük katkı sağlayacak.

Bu Termal Uygulama Oteli sayesinde öğrencilerimize mesleki yeterlilik kazandırılarak hem Bigadiç’te hem de çevre ilçelerimizde bulunan termal turizm tesislerinde istihdamları sağlanarak, aranan vasıflı personel ihtiyacı da karşılanmış olacaklar. 10 bin metrekare alan içerisinde son derece kapsamlı bir Otel olacak. İçerisinde kongre amaçlı salonlar, termal alanlar, sosyal tesisler, termal ve yarı olimpik yüzme havuzu bulunacaklar. Termal Uygulama Oteli’nin, Sağlık ve Termal Turizm hizmeti yanında Kongre Turizmi hizmeti de verecek olması ilimize büyük bir değer katacak. Termal Uygulama Oteli’nin yapılması hususunda emeklerimizin karşılığını almaktan ve böyle bir projenin Balıkesir’e kazandırılmasından büyük mutluluk duyuyorum.” dedi.

Hisarköy Termal Tesislerine ilave olarak yapımı devam eden taş evlerde incelemelerde bulunan Uygur, “Bigadiç’imizin şifalı sularından daha çok insanın faydalanmasını sağlayacak Hisarköy Termal Tesislerine ilave olarak yapımı devam eden yöresel ve tarihi mimarimize uygun içerisinde şifalı sularında bulunduğu taş evlerimiz bittiğinde çok güzel olacak inşallah” dedi.

UYGUR, BİGADİÇLİ ESNAF VE HEMŞEHRİLERİYLE SELAMLAŞTI

Milletvekili Uygur, Belediye Başkanı İsmail Avcu, Belediye yönetimi, AK Parti İlçe Başkanı Neşet Akbıyık ve ilçe teşkilatı ile esnafı dolaşarak hem esnafla hem hemşehrileriyle selamlaştı hayırlı bereketli işler diledi. Milletvekili Uygur; “Bigadiç’te esnafımızla, hemşehrilerimizle bir araya gelip sohbet ettik, Baba ocağımda beni sohbet, muhabbet ve sevgi ile karşılayan hemşehrilerime, esnafımıza sağlık, sıhhat ve hayırlı bereketli kazançlar diliyorum. hemşehrilerime Belediye Başkanımız İsmail Avcu ve ayrıca İlçe Başkanımız Neşet Akbıyık’a ilçemizde yaptıkları güzel çalışmalardan dolayı ve bizi nezaketle ağırladıkları için teşekkür ederim” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.