Balıkesir Merhaba Gazetesi

Altıeylül’den Öğretmenler Günü’nde Müzik Şöleni

Altıeylül’den Öğretmenler Günü’nde Müzik Şöleni
25 Kasım 2021 - 17:46

Altıeylül’den Öğretmenler Günü’nde Müzik Şöleni

Altıeylül Belediyesi’nin Hasan Can Kültür Merkezi’nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Nemeth Quartet oda müziği grubu bir müzik dinletisi yaşattı.

DEĞERLİ SANATÇILARDAN OLUŞUYOR

Uluslararası birçok organizasyonda sahne alan ve 1995 yılında kurulan grup, ismini Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda müziğe başlamalarına vesile olan ve yine aynı yıl bir trafik kazasında hayatlarını kaybeden Macar sanatçılar Istvan Nemeth (keman) ve Katalin Nemeth (çello)’ten almaktadır. Türkiye genelinde en aktif şekilde konserler veren oda müziği gruplarından biri olan Nemeth Quartet bünyesinde kemanlarda Gülen Ege Serter ile Şeniz Aybulus, viyolada Pınar Basalak ve ayrıca çelloda Mutlu Varlık Kocaili gibi çok değerli sanatçıları barındırıyor.

AVCI’DAN TEŞEKKÜR

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı “Öncelikle kıymetli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü en içten dileklerimle kutladığımı söylemek istiyorum. Onların haklarını asla ödeyemeyiz. Bizler bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olmaya razı bir dinin mensuplarıyız. O yüzden öğretmenlerimiz için düzenlemiş olduğumuz bu anlamlı gecede bir nebze de olsa onların gönlünü almak istedik. Geceye katılan başta öğretmenlerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza ve bizlere bu güzel geceyi yaşatan Nemeth Quartet oda müziği grubuna ayrıca teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.