Balıkesir Merhaba Gazetesi

Ayvalıklı Kadınlar Güçlerini Birleştirdi

Ayvalıklı Kadınlar Güçlerini Birleştirdi
04 Nisan 2022 - 14:25

Ayvalıklı Kadınlar Güçlerini Birleştirdi

 

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin’in yaşama geçirdiği öncelikli projeler arasında yer alan S.S Ayvalık Üretim ve Pazarlama Kooperatifi Ayvalık’taki üretici kadınları tek çatı altında topladı. Ayvalık Belediyesi Mahalleevleri’nin de öncülüğünde Ayvalık Belediyesi iştirak ve işletmelerinden Paşa Limanı Sosyal Tesisleri’nde buluşan kadınlar maddi ve manevi anlamda güçlerini birleştirdi.

Mesut Ergin’in eşi Canan Ergin’in de destek verdiği “Gelin Birlikte Üretelim” projesi kapsamında düzenlenen toplantıda bir araya gelen kadınlar, ardından el emeği göz nuru ürünlerini sergilediler.

Takı tasarım, keçe, deri, ahşap boyama, sabun, örgü ile el işi tasarım ürünlerinin sergilendiği hediyelik eşyaları beğeniyle izleyen kadınlar, üretime katkı sağladılar. Ayrıca aile bütçelerine destek olmak için fikir alıverişinde de bulundular. Birlikte üretim, birlikte paylaşım, birlikten güç doğar ilkesiyle hareket ederek bir araya gelen ve projeye güç katan konuklara; üretici kadınlar da, “Biz varız, güçlerimizi birleştirdik, üretmeye aile bütçesine destek vermeye hazırız” sloganıyla destek verdiler.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.