Balıkesir Merhaba Gazetesi

BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ!

BİRLİKTE ÇOK GÜZELİZ!
25 Ağustos 2020 - 10:03

“İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Millî Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk´un açılış konuşmaları ile başlayan “2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Mesleki Çalışmalar Dönemi’nin ilk gününde Balıkesir Lisesi’nde öğretmenlerle bir araya geldi.”

 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Adnan Boyacı’nın, Eğitim Bilişim Ağı (EBA) üzerinden canlı olarak yayınlanan 2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Meslekî Çalışmalar Programı açılış konuşmasını Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Abdullah Gökhan Güner ve Balıkesir Lisesi öğretmenleri ile birlikte takip eden İl Millî Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, daha sonra kurum kültürü ve takım çalışmasına dikkat çeken konuşmalarında: “Mart ayından bu yana uzaktan eğitime devam eden okullarımızın öğretmen ve öğrencilerle yeniden buluşma sürecindeki ilk basamağı olan Mesleki Çalışmalar Döneminin bu ilk gününde Balıkesir Lisemizin siz değerli öğretmenleriyle bir arada olduğum için mutluyum. Uzun bir aradan sonra yeniden okullarımızda sizlerle birlikte olmak gerçekten bizler için büyük bir mutluluk. İnşaallah en kısa zamanda öğrencilerimize de kavuşur; okullarımızda yüz yüze eğitimi başlatmış oluruz. “dedi.

 

“PANDEMİ SÜRECİNDEKİ FEDAKÂRLIĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYORUM”

 

Pandemi sürecinde Bakanlık olarak destan yazdık diyebilirim. Sizler gece gündüz demeden öğrencilerimizle, velilerimizle iletişimde kaldınız. Meslek liselerimiz, halk eğitim merkezlerimiz ve BİLSEM’ler toplumumuzun acil ihtiyacı olan maske, siperlik, dezenfektan gibi ürünleri üreterek sadece eğitim camiasına değil, toplumun bütününe katkı sundu. Öğrencileriniz için çabaladığınız kadar toplum için de çabaladınız, bir kısmınız Vefa gruplarına gönüllü olarak katılıp destek sağladınız. Bu süreçteki fedakârlığınız için hepinize teşekkürü bir borç biliyorum, iyi ki varsınız.

 

“BALIKESİR LİSESİ, BİZİM YOKUŞTAKİ SEVDAMIZ”

 

Müdür Yıldız,“Balıkesir Lisesi’nin benim için ayrı bir yeri var. Balıkesir Lisesi benim için çok değerli; çünkü 1914-1916 yılları arasında öğrencilerinin tamamı bu vatan için cepheye koştuğundan mezun verememiş bir okul. Balıkesir Lisesi benim için çok değerli; çünkü Balıkesir Lisesi birçok güzide şahsiyeti mezun etmiş, başarıları ile adından yıllarca söz ettirmiş bir lise. Balıkesir Lisesi benim için çok değerli; çünkü Balıkesir Lisesi bizim yokuştaki sevdamız…Gazi Lisemizin, sizlerin gayretleri ile her geçen gün çok daha iyi bir noktaya erişeceğine; tarihteki şanlı mazisine kavuşacağına yürekten inanıyorum.”şeklinde konuştu

 

“BİZİM DERDİMİZ, EĞİTİMDE KENDİSİ İLE DEĞİL DÜNYA İLE YARIŞAN BİR BALIKESİR’İ İNŞA ETMEK!”

 

Müdür Yıldız,“Kurumsal başarıya ulaşmanın yolu, birlik olup takım ruhuyla aynı hedefler uğruna çaba sarf etmekten geçer. Aynı ideale gönül vermiş bir topluluğu hiçbir engel başarılı olmaktan alıkoyamaz. Balıkesir eğitim camiası olarak bir ve birlikte olursak aşamayacağımız hiçbir engel olmadığına; bu anlamda her birimizin üzerine düşen görevi eksiksiz bir şekilde yerine getireceğine inanıyorum. Çünkü bizim derdimiz, eğitimde kendisi ile değil dünya ile yarışan bir Balıkesir’i inşa etmek. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim yılınızı kutluyor; 2020-2021 eğitim-öğretim yılının ülkemize, Balıkesir’imize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.