Balıkesir Merhaba Gazetesi

Nurettin Güney “Birlikte Güzeliz” Dedi 

Nurettin Güney “Birlikte Güzeliz” Dedi 
06 Eylül 2022 - 12:26

Nurettin Güney “Birlikte Güzeliz” Dedi

 

Susurlukta 100. Yıl kutlamaları sürüyor.Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney kutlamaları halkla birlikte en güzel şekilde eğlenceli hale getirdiklerini söyledi.Kurtuluş günlerinin anlamının büyük önem taşıdığını ifade eden Başkan Güney “şehitlerimizide saygı ve minnetle birkez daha anıyoruz” dedi.

 

 

Çelenk Sunumu Yapıldı

Susurluk’un Kurtuluşunun 100. Yıl Kutlama programları Atatürk Anıtına Çelenk Sunum Töreni ile başladı.  Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney : ‘’Bu anlamlı günde, bir kez daha başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum’ ’dedi.

Birliktelik İçinde Coşkulu Katılım Sağlandı

Susurluk’ta kurtuluşun 100.yılı kapsamı etkinlikleri düzenlendi. Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney ‘’Korteji ve kutlamaları halk ile birlikte coşkuyla gerçekleştirdik. Halkımızın birlik, beraberliği konusunda önemli olan bu güne katılım sağlayan esnaflarımıza, sivil toplum kuruluşlarına, halkımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Yine hep birlikte çok güzeldik” dedi.

Halk Oyunları Gösterisi Yapıldı

Saygı duruşunun ardından etkinlikler devam etti. Bando ile yürüyüş ve halk oyunları gösterisi yapıldı. Gösteriyi birçok Susurluk’tan kişi seyretti, Orhangazi Belediyesi Halk Oyunları topluluğu Yeşil Bursa Kılıç Kalkan Folklör Derneği, Zafer Halk Oyunları Derneği ve miniklerin dans gösterisi gerçekleşti. Balıkesir Susurluk Yörükleri de etkinlikte yer aldı.  Haber: Nursima Akyürek

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.