Balıkesir Merhaba Gazetesi

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Hedefi “Sağlıklı Ve Yeşil Şehirler”

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Hedefi “Sağlıklı Ve Yeşil Şehirler”
08 Ekim 2021 - 12:40

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliğinin Hedefi “Sağlıklı Ve Yeşil Şehirler”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “sağlıklı ve yeşil şehirler” adlı programa katıldılar.

Balıkesir Birliğe Üye Şehir

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Birliğin Ankara ofisinin açılışında konuşan Aktaş, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde sağlığın her şeyden değerli olduğunun bir kez daha anlaşıldığını belirtti. Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı Politik Kuruluna da seçilen Aktaş, “Birliğin 14 büyükşehir belediyesi, il, ilçe ve ayrıca belde belediyeleri olmak üzere üye sayısı 100’e yaklaştı. Sayımız her gün artıyor.” dedi.

İyi Örnekler Alınacaklar

Kentlerin ana gündeminin sağlık olduğunu aktaran Aktaş, “Sağlıklı Kentler Birliği, şehrin her bir köşesini daha sağlıklı hale getirmek, yapılan projeleri sağlık başlığı altında incelemek ve beraberinde de bununla alakalı şehirler arasında bir sinerji oluşturmak için kurulmuş bir birlikler. Belediye başkanlarımızın örnek projeleri olmakla birlikte, dünyadan iyi örnekler alınıp şehirlerimizde ve ayrıca ülkemizde yaygınlaştırılıyor.” değerlendirmesinde bulundular.

Başkan ve Temsilcilere Sertifika

Açılış törenine Türkiye Belediyeler Birliği ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, DSÖ Türkiye Temsilcisi Dr. Batyr Batyr Berdyklychev, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (BTSO) İbrahim Burkay ile ayrıca Birliğe üye belediyelerin başkan ve temsilcileri katıldılar. Aktaş, törenin sonunda Birliğe üyelikleri kabul edilen belediyelerin başkan ve ayrıca temsilcilerine sertifikalarını verdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.