Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak Koltuğu Devretti

Vali Şıldak Koltuğu Devretti
20 Nisan 2023 - 15:52

Vali Şıldak Koltuğu Devretti: Vali Hasan Şıldak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla makamını temsili olarak Karesi Şehit Astsubay Cemil Erkek Ortaokulu Öğrencisi Mehmet Kayra Çakır’a devretti.

 

Vali Şıldak Koltuğu Devretti

Valilik Makamını devralan Mehmet Kayra, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ‘ün çocuklara armağan ettiği bayramda kendisine güzel bir anı olan temsil dolayısıyla Vali Şıldak’a teşekkür etti.

Vali Şıldak İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Karesi Şehit Astsubay Cemil Erkek Ortaokulu Müdürü Salih Özdemir ve öğretmen Fatma Zehra Sağay’ın da bulunduğu programda; bugünün çocukları, yarının büyükleri olarak ülkenin gerçek sahibinin çocuklar ve gençler olduğunu söyledi. Mehmet Kayra’nın temsil ettiği bütün çocuklarla büyük gurur ve onur duyduğunu belirtti.

 

Vali Şıldak kimdir

1969 yılında Çanakkale’de dünyaya geldi. İlk ve orta eğitimini Çanakkale’nin Ayvacık İlçesinde tamamladı. 1991 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun oldu.

1994 yılında Çanakkale Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Adaylık süresi içinde Denizli-Çardak ve Çanakkale-Eceabat İlçelerinde Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi.

İngiltere’de (8) ay süreyle mesleki inceleme-araştırma çalışmalarına katıldı ve dil eğitimi aldı.

  1. Dönem Kaymakamlık Kursunu tamamladıktan sonra 1997-2007 yılları arasında sırasıyla Antalya-İbradı ile Kars-Selim Kaymakamlığı, Adıyaman Vali Yardımcılığı ve Denizli-Çal Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2007 yılında Mülkiye Müfettişliğine, 2010 yılında da Mülkiye Başmüfettişliğine atandı.

Ayrıca Görevleri Arasında

2011 yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü Kamu Yönetimi Anabilim Dalından Yüksek Lisans derecesi aldı.

2013 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, demokrasiye müdahale eden darbe ve muhtıraların araştırılarak alınması gereken önlemlerin belirlenmesi amacıyla kurulan Meclis Araştırması Komisyonu’nda görevlendirildi.

Daha sonra iki yıl süreyle Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün kuruluşu aşamasında kurumsal mevzuatının hazırlanması ve taşra teşkilatının oluşturulması çalışmalarında görev aldı.

2016-2017 yılları arasında İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevi yaptı.

2017-2018 yılları arasında Başbakanlık bünyesinde yer alan Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu üyesi olarak görevi yaptı.

18 Mayıs 2018-17 Haziran 2020 tarihleri arasında Burdur Valisi olarak görev yaptı. 9 Haziran 2020 tarih ve 274 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Balıkesir Valiliği görevine ataması çıktı.

18 Haziran 2020 tarihinde İlimizde göreve başlayan Vali Şıldak evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Haber: Muhammed Can Akyürek

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.