Balıkesir Merhaba Gazetesi

Vali Şıldak’tan Dinamik Denetim

Vali Şıldak’tan Dinamik Denetim
05 Nisan 2021 - 18:41

Vali Şıldak’tan Dinamik Denetim

Balıkesir’de  yaşanan vaka artışı sonucunda çok yüksek riskli grupta yer alması nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında  denetimler sürdü. Vali Hasan Şıldak sosyal medya hesaplarından vatandaşları tedbirlere uyma noktasında sık sık uyararak Dinamik Denetim Modeliyle gerçekleştirilen denetimlerin kapsamlı olarak devam ettiğini belirtti.

Vali Şıldak bugünkü paylaşımda, denetimlerde önemli rol sahibi olan kolluk kuvvetlerine teşekkür ederken;“Balıkesir genelinde sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin denetimlerimiz kapsamlı olarak devam ediyor. Denetimlerde görev alan bütün kolluk personelimize ve kurallara uyan vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum…” ifadelerini kullandı.

Vali Ev Ziyaretlerine Dikkat Çekti

Vali Şıldak ayrıca yaptığı açıklamada; çok sayıda broşür bastırılarak ilin her noktasında ekipler tarafından özellikle kadınlara ulaştırıldığını, broşürde ev ziyaretlerinin sakıncaları ve hastalığın en büyük bulaş alanı olduğuna dikkat çekildiğini belirtti. Her tür ev ziyaretinin virüsün yayılımını arttırdığını dile getiren Şıldak, her bir vatandaşımızın kurallara uymasının gerekli olduğunu tekrarladı. Salgına karşı bilgilendirme çalışmalarından bir başkasının da okullar vasıtasıyla sürdürüldüğünü açıklayan Vali Hasan Şıldak, okullarda sınıf öğretmenlerinin bütün anne velilerini arayarak kuralları hatırlattığını, ziyaret yapılmamasını rica ettiklerini ifade etti. Salgını kontrol altına almak amacıyla her yöntemi uyguladıklarını, her imkanı kullandıklarını vurgulayan Şıldak her bireyin kendi tedbirini eksiksiz olarak uygulamasının vicdani bir sorumluluk ve vatandaşlık görevi olduğunun altını çizdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.